UNITED FEDERATION OF PLANETS uni49

Sojusz "United Federation of Planets" najlepszy sojusz na uni49

...koniec prawie zawsze jest początkiem... nadszedł nasz czas!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-03-10 13:41:09

sensor

Majster WielePromili

8579141
Zarejestrowany: 2007-03-08
Posty: 922

Przepisy na wino domowej roboty

nazwa: Przepis na wino z kwiatów mniszka lekarskiego



przepis: przepis pochodzi z "pani domu" jeszcze go nie wypróbowałem.

składniki(proporcje na 10 litrów)
2-3 l kwiatów mniszka lekarskiego,7-8 litrów wody,2kg cukru,3 cytryny pokrojone w plasterki,1-2g kwasku cytrynowego,zaczyn z drożdży typu madera lub tokaj(jak zrobić zaczyn??)


przygotowanie:
oddziel kwiaty od łodyżek, rozłóż na płóciennej ściereczce i pozostaw na noc.rano włóż płatki do dużego naczynia, zalej wrzątkiem tak żeby woda przykryła kwiaty i dodaj cytrynę.odstaw pod przykryciem na 2 dni.kilka razy dziennie mieszaj powstały sok. później przecedź go do butli,dodaj cukier rozpuszczony w wodzie,zaczyn i pożywkę,uzupełnij woda tak żeby butla była prawie pełna.zamknij korkiem z rurka fermentacyjna i odstaw niech fermentuje ;-).po zakończonej fermentacji(ok.2 miesiące)dodaj kwasek cytrynowy jeśli wino jest mało kwaśne





nazwa: Przepis na wino z rodzynek



przepis: przepis pochodzi z "pani domu" jeszcze go nie wypróbowałem

jeszcze tego nie testowałem ale mam taki zamiar jak tylko coś z tego wykombinuje to dam znać

składniki(proporcje na 10 litrów)
1-2 kg rodzynek, 8 litrów wody, 1-2 kg cukru, 2-3 gramy kwasku cytrynowego, zaczyn z drożdży typu malaga,madera lub portwein(jak zrobić zaczyn??)


przygotowanie:
zalej rodzynki wrzątkiem i dodaj cukier, po ostudzeniu wrzuć to do baniaka i uzupełnij wodą.kwasek cytrynowy dodawaj partiami w odstępach tygodniowych.
w czasie fermentacji mieszaj wino kilka razy dziennie. po około 2-3 tygodniach usuń napęczniałe rodzynki(mi sie wydaje ze można je zjeść..ciekawe czy da sie nimi upić...muszę spróbować ;-)




nazwa: Przepis na zaczyn drożdżowy



przepis: coś dla tych którzy jeszcze nigdy się w to nie bawili i nie wiedzą jak zrobić zaczyn


więc tak :
kupujemy drożdże winiarskie(zależy od rodzaju wina jakie chcemy zrobić, muszą to być drożdże do wina białego lub czerwonego), i kupujemy pożywkę dla drożdży, przeważnie można to kupić w sklepach gospodarczych albo różnych takich.drożdże spożywcze(piekarskie) nie nadają się do fermentacji wina!!!!.

Gdy mamy już wszystkie potrzebne produkty robimy tak :

- do butelki (ok. 0,3 l) wlewamy 0,2 przegotowanej wody lub kompot owocowy

- wsypujemy całą torebkę drożdży( jedna paczka drożdży = 5-30 litrów wina)

- wsypujemy szczyptę pożywki i reszte chowamy bo będzie potrzebna do wina

- no i wsypujemy łyżkę cukru

- zatykamy butelkę luźnym korkiem z waty albo czymś takim żeby troshke powietrza dochodziło ale nie za dożo ;-)

- odstawiamy na 3-5 dni w ciepłe miejsce

jak zacznie się bardzo pienić ("uciekać" z butelki) tzn. że jest gotowe i można dodać do wina ;-)


http://5.UploadMirror.com/uploaded/4/386/banner_break_04_16_2007_02_59_48_75733.gif

Offline

 

#2 2007-03-14 16:50:33

Samurajj U.F.P.

Zaginiony Moderator

10816426
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 131

Re: Przepisy na wino domowej roboty

Trzeba pomyśleć nad tym pierwszym


-------------------------
Ku Chwale U.F.P.
Samurajj

Offline

 

#3 2007-03-14 17:03:36

sensor

Majster WielePromili

8579141
Zarejestrowany: 2007-03-08
Posty: 922

Re: Przepisy na wino domowej roboty

Fakt, ładnie sie nazywa


http://5.UploadMirror.com/uploaded/4/386/banner_break_04_16_2007_02_59_48_75733.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eeitp.pun.pl www.apocalypticshinobi.pun.pl www.spolecznosc-bogow.pun.pl www.hodowlaptasznikow.pun.pl www.bakugan-rpg.pun.pl